Analiza
+ Diagnoza
- Analiza mikrobiologiczna kału na obecność patogenów
- Rozpoznanie podłoża dysbiozy w oparciu o ankietę medyczną
- Przygotowanie rekomendacji eubiotycznej
- Koszt przesyłek kurierskich

Etap analizy w naszej metodzie jest kluczowy. Gromadzimy w nim dane, które pozwalają nam rozpoznać bezpośrednią przyczynę oraz podłoże dysbiozy jelitowej. Analizie poddajemy próbkę kału, którą sprawdzamy na obecność patogenów.
Panel badawczy składa się z następujących pozycji:
Równolegle z badaniem laboratoryjnym poddajemy ocenie odpowiedzi udzielone w ankiecie. Dotyczy ona czynników ryzyka wystąpienia zmian w obszarze mikrobioty jelitowej. Komplet danych umożliwia rozpoznanie enterotypu mikrobioty jelitowej oraz wskazanie bezpośredniej przyczyny i podłoża objawów po stronie pacjenta.
Na tej podstawie przygotowujemy celowany zestaw eubiotyków, których zadaniem jest przywrócenie stanu równowagi jelitowej, czyli eubiozy.
Zamów część analityczno-diagnostyczną metody i załóż konto w serwisie. Sampler dotrze do Ciebie w przeciągu 48h. W międzyczasie na Twoim koncie pojawi się ankieta z kilkunastoma pytaniami. Odpowiedz na nie przed odesłaniem próbki.
Pobierz i zapakuj próbkę kału zgodnie z instrukcją. Gdy próbka będzie gotowa powiadom nas klikając przycisk w „moim koncie”. Zrób to do godziny 12:00, a kurier odbierze próbkę tego samego dnia. W przypadku zgłoszenia po 12:00 odbiór nastąpi dzień później. Zapakowaną próbkę przechowuj w lodówce.
Próbka trafi do laboratorium w ciągu 24h. Laboratorium zbiera próby od poniedziałku do czwartku. W każdy piątek ruszają procesy wysiewania oraz inkubacji. W poniedziałek próby są analizowane, a we wtorek i środę przygotowywane są raporty z analiz i personalizowane zestawy eubiotyków.
Wraz z raportem otrzymasz ofertę celowanego zestawu eubiotyków. Jeśli zdecydujesz się na zakup, kurier dostarczy twoje eubiotyki w ciągu dwóch dni roboczych.
Wykorzystywane przez nas szczepy zostały wyizolowane ze środowiska jelitowego zdrowych dorosłych, zdrowych niemowląt oraz z materiału roślinnego. Scharakteryzowano je z wykorzystaniem technik molekularnych i zdeponowane w Polskiej Kolekcji Mikroorganizmów w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu.
Proces produkcji naszych eubiotyków zaczyna się od przygotowania inokulum. Jest to startowa porcja komórek wybranego szczepu, przygotowana w formie zawiesiny o określonej koncentracji. Służy ona do założenia nowej hodowli komórkowej z wcześniej wyizolowanych i scharakteryzowanych szczepów.
Inokulum wraz z odpowiednią pożywką (podłożem hodowlanym), dopasowaną do danego szczepu trafia do bioreaktora. Urządzenie to pozwala na ścisłą kontrolę warunków, gwarantując efektywność wzrostu bakterii. Gdy stężenie komórek bakteryjnych w bioreaktorze osiągnie pożądany poziom mieszanina poddawana jest procesowi separacji.
Biomasa komórkowa oddzielona od supernatantu (frakcji płynnej) poddawana jest procesowi liofilizacji, który umożliwia suszenie materiałów termolabilnych. Proces polega na zamrożeniu frakcji stałej, a następnie jej sublimacyjnemu osuszeniu. Liofilizacja przebiega w obecności krioprotektanta, czyli czynnika chroniącego komórki bakteryjne w trakcie obniżania temperatury.
Ostatecznym produktem jest jednorodny proszek zawierający wysokie stężenie kolonii bakteryjnych (>10¹² CFU/g), pozbawiony wilgoci. W celu osiągnięcia deklarowanego stężenia kolonii bakteryjnych suchy koncentrat jest standaryzowany poprzez mieszanie z maltodekstryną, a następnie saszetkowany i pakowany w kartoniki.
i otrzymuj najnowsze informacje
ze świata mikrobiomu.